دوره سر صدف - معرفی دوره

مقدمه

مسئله پوشش زنان از جمله مواردی است که در حوزه علوم انسانی مورد مداقه قرار گرفته است، این امر بر حسب بر ساخت های اجتماعی زنان در جامعه ایرانی، از طرف طلاب علوم دینی نیاز به بررسی و توجه دارد، لذا مرکز تحقیقات زن و خانواده با مشارکت معاونت فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران دوره «سرّ صدف»  را طراحی نموده است.

اهداف

این دوره با هدف تقویت و ارتقاء دانش و بینش مورد نیاز طلاب خواهر و جهت آشنایی بیشتر با مطالعات و پژوهش های روز در حوزه پوشش زنان برگزار می گردد و گواهینامه های مربوطه نیز از طرف مرکز تحقیقات زن و خانواده به شرکت کنندگانی که امتیاز لازم را کسب نمایند اهداء خواهد شد.

معرفی دوره

  دوره آموزشی «سِرّصدف؛ دریچه ای به پژوهش های نوین ناظر به پوشش زنان» با ارائه سرفصل­ های مشخصی در حوزه عفاف و پوشش زنان، در قالب دوره آموزش مجازی برگزار می­ شود.

از ویژگی های دوره،  بهره مندی از اساتید صاحب نظر و پژوهشگران حوزه زن و خانواده می باشد و موضوعات مورد بررسی در این دوره عبارتند از:

مسئله‌شناسی حجاب در بین روشنفکران معاصر ایرانی، سياستگذاري فرهنگي در باب حجاب، قرآن و مسئله حجاب؛ مروری بر پرسش‌های نو و نیز پرسش های نو در مطالعات اسلامی حجاب و برخی دیگر از مباحث.

شیوه اجرا

علاقمندان پس از ثبت نام و اختصاص نام کاربری به آنها می توانند از مباحث دوره «سرّ صدف» که بصورت فایلهای صوتی-تصویری همراه با متن آموزشی مربوطه در سامانه آموزش مجازی مرکز تحقیقات زن و خانواده بارگذاری شده است استفاده کنند.

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397