ورود
عضویت
اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1396/11/23
تعداد بازدید: 4624
 
حوراء ۵۳ و ۵۴ با موضوع «بررسی سند آموزشی ۲۰۳۰» منتشر شد


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، شماره 53 و54 دوماهنامه علمی، فرهنگی و اجتماعی زنان«حوراء»، با آثار و گفتارهایی از صاحب‏نظران و کارشناسان با موضوع «درباره سند آموزشی ۲۰۳۰» منتشر شد.

در سرمقاله این شماره آمده است: «فارغ از محتوای اسناد بین‌المللی، جامعه نخبگی، کارشناسی و سیاست‌گذار جمهوری اسلامی ایران هنوز در نسبت با نظام جهانی دارای الگوی واحد نیست و در حالت کلی ما با سه رویکرد روبرو هستیم. برخی قائل به پذیرش اسناد بین‌المللی هستند و معتقدند این اسناد قابلیت بومی‌سازی در فضای داخل را دارند. برخی به دلیل مغایرت روح حاکم بر اسناد، معتقدند به هیچ وجه نمی‌توان آن‌ها را پذیرفت و البته دیدگاه سومی به دیپلماسی فعال در این عرصه معتقد است و تنها امکان پذیرش اسناد را همکاری فعال نظام دیپلماسی و کارشناسی کشور بر تاثیرگذاری بر اسناد می‌داند. شماره 53 نشریه حورا به این منظور به رشته تحریر و طبع در آمده تا به بررسی محتوایی سند آموزشی 2030 با تمرکز بر مباحث جنسیتی آن و با نگاهی کلان‌تر به مسئله مواجهه با اسناد بین‌المللی بپردازد.»

در نگاه ویژه این شماره که در باب «سند آموزشی ۲۰۳۰» نگاشته شده، می‌خوانیم: «بر اساس آموزه‌های سند 2030، قضاوت اخلاقی، مخالفت، به حاشیه کشاندن و محدود ساختن اقلیت‌های اخلاقی و اقلیت‌های اعتقادی (مانند بت‌پرست‌ها و شیطان‌پرست‌ها)، از ارتقاء علمی و مهارتی و تبعیض میان آنان و دیگران با اهداف آموزشی مورد نظر ناهمخوان است و باید از میان برود، حتی در این فرض که این افراد به مثابه گروه‌های نشان‌دار و تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی در مدارس و دانشگاه‌ها حاضر شوند و برای مرام خود تبلیغ کنند.»

از دیگر مقالات این شماره می‌توان به «دلایلی برای عدم پذیرش سند۲۰۳۰»، «بررسی و تحلیل تحفظ واتیکان در خصوص دستور کار ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار»، «نقد و معرفی سند ۲۰۳۰ سه چهارچوب برای تحلیل» و «طبقه‌بندی موضوعی-تطبیقی آراء موافقان و منتقدان سند آموزشی ۲۰۳۰» و ... اشاره کرد.

نیز در این شماره با دکتر محمدباقر خرمشاد، دکتر عادل پیغامی، دکتر احمد نادری، دکتر مریم اردبیلی، دکتر علی لطیفی، دکتر مجتبی همتی‌فر و پروین داعی‌پور مصاحبه شده است.

علاقه مندان می‌توانند جهت دریافت نشریه حوراء، به صورت حضوری به نشانی: تهران، بلوار کشاورز، خیابان نادری،کوچه حجت دوست، پلاک 56، طبقه سوم، مرکز تحقیقات زن و خانواده یا قم، بلوار جمهوری، میدان سپاه، به سمت ریل راه آهن، پلاک 50، مرکز تحقیقات زن و خانواده مراجعه فرمایند یا از طریق فروشگاه اینترنتی به نشانی:http://wrc.ir/?action=Shop.Home&BrandID=2 به خرید آنلاین اقدام کنند.

شماره‌های تماس جهت هماهنگی خرید حضوری:
تهران: 88983028-۰۲۱
قم: 13-32907610-025


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم: خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰
تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 16965
کاربران آنلاین :     12
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397