ورود
عضویت
اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1396/11/17
تعداد بازدید: 5003
 
برگزاری نشست علمی «تولید و تجارت پوشاک در شبه‌جزیره عربی پیش از اسلام»


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، نشست علمی «تولید و تجارت پوشاک در شبه‌جزیره عربی پیش از اسلام» با ارائه حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فلاح‌زاده، دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ۹۶، در این مرکز برگزار شد.

در این نشست عنوان شد: بررسی پوشاک جاهلی می‌تواند دیدگاه‌های تاریخی درباره یکسان‌بینی شبه‌جزیره را اندکی دگرگون سازد. پنج جنس پوشاک پشمی، پوستی، ابریشمی، مویین و کتانی در قالب بیش از ده‌ها نوع پوشاک مردانه، زنانه، بچگانه، کنیزانه و غلامانه، به روشنی تراز پوشاک در شبه جزیره را بازنمایی می‌کند. تولید پوشاک در عصر جاهلیت با رسته و دسته‌های مختلفش، در مناطق مختلف شبه‌جزیره شامل، حجاز، یمن، شام، عراق و نواحی اطرافش صورت می‌گرفت تا ضمن عبور از بازارهای فصلی و محلی، هم به یاری اقتصاد قبایل بیاید و هم آن‌ها را بر اساس زیست بوم‌شان، در معرکۀ آرای دیگر قبایل قرار دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دهقان، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده و حجت‌الاسلام والمسلمین عشایری، استادیار جامعه‌المصطفی العالمیه، به عنوان کارشناسان این جلسه، به بررسی و نقد این موضوع پرداختند.
 


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم: خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰
تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 16965
کاربران آنلاین :     13
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397