ورود
عضویت
اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1390/9/26
تعداد بازدید: 4230
 
بازديد جمعي از اساتيد دانشگاه‌هاي فرانسه، استراليا، پاکستان، آفريقاي جنوبي وگينه از دفتر مطالعات و تحقيقات زنان


به گزارش روابط عمومي دفتر مطالعات و تحقيقات زنان، اين ديدار با حضور جمعي از اساتيد دانشگاه‌هاي فرانسه، استراليا، پاکستان، آفريقاي جنوبي وگينه در دفتر مطالعات زنان صورت گرفت.


 


         


در اين جلسه سرکار خانم علاسوند، عضو هيئت علمي دفتر مطالعات و تحقيقات زنان، ضمن تشريح فعاليت‌هاي دفتر در عرصه مطالعات زن و خانواده اظهار داشت: ما دراين مرکز به‌دنبال توسعه مطالعات زن و خانواده با رويکرد اسلامي هستيم. وي دليل رويکرد اسلامي مرکز به حوزه مطالعات زن و خانواده را، دقت و حساسيّت بالاي اسلام نسبت به موضوع زن و خانواده، درچارچوب حقوقي و مباني اخلاقي، دانست و افزود: براي اينکه زندگي مسلمانان در دنياي مدرن دچار تناقضات نشود بايد پيوندي بين علوم انساني جديد و مسائل اسلامي برقرار کرد.
عضو هيئت علمي دفتر مطالعات زنان در ادامه با اشاره به نگاه انتقادي اسلام به مباني حقوقي و اخلاقي غرب ابراز داشت: اسلام براي مرد حق جنسي درچارچوب خانواده قائل است، دليل بسيار روشني هم دارد، اگر نيازهاي جنسي مرد در خانه تأمين نشود سلامت وعفت جامعه دچار آسيب مي شود؛ چرا که تأمين نياز جنسي در بيرون از خانه به لحاظ فرهنگي و قانوني اشکال دارد. از اين رو ما به‌دنبال تبيين نگاه  اسلام در مباحث زن و خانواده هستيم.
 درپايان اين ديدار علاسوند به سؤالات شرکت‌کنندگان پيرامون مسائل زنان پاسخ داد.


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ، مرکز تحقیقات زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 17181
کاربران آنلاین :     16
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397