اخبار و رویدادهای پژوهشی
دیدگاه
بانک اطلاعات علمی
آثار تولیدی
نشست تخصصی "بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" در تاریخ 6 آذر ماه، ساعت 13:30، در واحد تهران این مرکز برگزار خواهد شد.
کرسی ترویجی با موضوع « تفاوت‌های جنسیتی در دلبستگی به خدا: نقش پایگاه هویت من» روز دوشنبه 5 آذر ماه، ساعت 10، در این مرکز برگزار خواهد‌ شد.
دوره دوساله تربیت و ارتقاء نخبگان پژوهشی حوزه جنسیت و خانواده در واحد تهران مرکز تحقیقات زن و خانواده برگزار می شود.
مراسم افتتاحیه اولین دوره رسمی سطح 3 مطالعات اسلامی زنان مرکز تحقیقات زن و خانواده در روز چهارشنبه مورخ 4 مهر ماه 1397 با سخنرانی سرکار خانم دکتر علاسوند؛ عضو هیأت‌علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده، و برخی مسئولین مرکز در قم برگزار شد.
نشست نقد و بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت در دو پنل اجتماعی و تدوین‌کنندگان در واحد تهران مرکز تحقیقات زن و خانواده برگزار شد.
کارگاه «آشنایی با پارادایم های علم (الگوی اول و دوم)» روز یکشنبه مورخ 25 شهریور ماه ساعت 9 صبح الی 13 ، در این مرکز برگزار شد.
خانواده‌اي که در مسير اهل ‌بيت علیهم‌السلام قرار مي‌گيرد، مي‌تواند از کارکرد تولّي و تبرّي در تقويت پيوندهايش بهره ببرد؛ يعني خانواده به هيئت مذهبي کوچکي تبديل مي‌شود که فضاي پايدارتري هم دارد. دليل اين‌که خانواده مهم‌ترين نهاد تربيتي است، مستمر بودن فضايش است. حال اگر فرهنگ اهل ‌بيت علیهم‌السلام در خانواده که داراي ...
گفت‌وگو با دکتر فریبا علاسوند، استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده در خصوص سند 2030
جناب آقای دکتر محمد تقی کرمی، جامعه‌شناس، عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده و دانشگاه علامه طباطبایی(ره) است که سال‌هاست به عنوان یکی از پژوهشگران و فعالان حوزه زنان و خانواده شناخته می‌شود. در این گفت و گو موضوع عوامل موثر بر روابط دختر و پسر مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.
سرکار خانم زهره رجبیان، عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده و استاد حوزه و دانشگاه است که سال‌هاست به عنوان یکی از پژوهشگران و فعالان حوزه زنان و خانواده شناخته می‌شود. همچنین تألیفات متعدد و پژوهش‌های فراوانی از ایشان تاکنون به انجام رسیده و دردسترس علاقه‌مندان به این حوزه قرار گرفته است. در ادامه مطلبی در خصوص كنترل ...
بانک اطلاعات علمی در بر گیرنده مهمترين و ارزشمندترين اطلاعات و مدارک علمي مورد نياز جهت انجام پژوهش در حوزه زن و خانواده
گسترش فضای مجازی، روش‌های دستیابی به اطلاعات را دگرگون‌کرده و برای ایجاد سهولت و تسریع در مکان‌یابی اطلاعات، امکانات بسیاری در وب ایجاد شده است. پایگاه‌های اطلاعاتی که به نمایه‌سازی مقالات نشریات علمی می‌پردازند، یکی از این ابزارها هستند.
در این میان، نکته حائز اهمیت شناخت پایگاه‌های مناسب برای دستیابی به اطلاعات طبقه‌بندی شده و قابل‌استفاده برای پژوهشگران است.
از این رو، مرکز تحقیقات زن و خانواده به منظور دسترسی سریع و آسان محققان به منابع پژوهشی و با هدف ایجاد مرجعی گسترده و کامل از منابع اطلاعاتی حوزه زن و خانواده در فضای مجازی، پروژه ایجاد بانک اطلاعات علمی در حوزه زن و خانواده را در برنامه‌های خدمات علمی خود تعریف و این بانک را از سال 1391 راه‌اندازی کرده است
                 

فایل تمام متن بیش از 19 هزار مقاله
فایل تمام متن بیش از 200 مصاحبه و گفتگوی علمی
دربرگیرنده اطلاعات بیش از 300 پایان‌نامه حوزوی و دانشگاهی
در برگیرنده اطلاعات تفصیلی کتاب‌شناختی بیش از 2800 عنوان کتاب در حوزه زن و خانواده
شامل حدود 600 آیه و13500روایت از منابع روایی شیعه با قابلیت جست‌وجوی موضوعی در حوزه زن و خانواده
فهرست منابع شانزده قاعده فقهی در موضوع زن و خانواده از متون اصلی فقهی
  نشست تخصصی "بررسی لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" در تاریخ 6 آذر ماه، ساعت 13:30، با ...
کرسی ترویجی با موضوع « تفاوت‌های جنسیتی در دلبستگی به خدا: نقش پایگاه هویت من»، با ارائه ...
کلاس رفع اشکال درس"خانواده و رسانه های جدید" از سلسله دروس ترم اول دوره آموزشی مجازی درس ...
مطالعه درس خانواده و رسانه های جدید: درسی که دانش پژوهان گرامی باید گوش کنند درس خانواده و رسانه ...
کلاس رفع اشکال درس"جنسیت و زبان قرآن" از سلسله دروس ترم اول دوره آموزشی مجازی درس گفتار3 توسط ...
بانک اطلاعات و کتابخانه
گردهمایی ها / نشست ها
خدمات آموزشی
مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ، مرکز تحقیقات زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 17144
کاربران آنلاین :     10
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397