اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/28
تعداد بازدید: 3485
 
حضور عفيفانه زنان در خيزش‌هاي منطقه منعکس کننده خواسته‌هاي اسلامي است


رئيس بسيج جامعه زنان کشور با بيان اينکه حضوز زنان در صحنه‌هاي مختلف نقطه مشترکي بين انقلاب ايران و انقلاب‌هاي منطقه ايجاد کرده است، گفت: حضور زنان در انقلاب‌هاي منطقه، حضوري عفيفانه و با حجاب کامل است که اين حضور عفيفانه زنان محجبه، پيام اين خيزش‌هاي مردمي را به دنيا منعکس مي‌کند.


مينو اصلاني در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: انقلا‌ب‌‌ها و خيزش‌هاي مردمي در منطقه نشأت گرفته از شعله‌ها و انوار انقلاب اسلامي است به همين دليل اساساً اين نوع خيزش‌هاي مردمي بدون حضور تمام اقشار مردم به جايي نخواهد رسيد.


وي با بيان اينکه اين خيزش‌ها قطعاً بدون حضور تمام اقشار جامعه از جمله جوان، پير، کودک، زن و مرد، نخبگان و ساير اقشار مردم به نتيجه نمي‌رسد، عنوان کرد: خيزش‌‌هاي اسلامي در منطقه برگرفته از انقلاب اسلامي ايران است که زنان نقش بسيار مهمي در پيروزي آن داشتند بر اين اساس در بيداري اسلامي منطقه نيز زنان حضور و نقش بسيار پررنگي دارند.


رئيس بسيج جامعه زنان کشور بيان کرد: در فيلم‌هايي که از تظاهرات مردم منطقه پخش مي‌شود مشاهده مي‌کنيم که زنان با رعايت حجاب اسلامي‌شان در اين خيزش‌ها شرکت کرده و اين حضور عفيفانه زنان محجبه پيام اين خيزش‌هاي مردمي را به دنيا منعکس مي‌کند.


وي با تأييد اينکه حضوز زنان در صحنه‌هاي مختلف نقطه مشترکي بين انقلاب ايران و انقلاب هاي منطقه ايجاد کرده است، ادامه داد: يکي از علل تقابل آمريکا، صهيونيسم و مزدورانشان با اين کشورهاي انقلابي به دليل اين است که مشخص شده حضور زنان حضوري ديني براي اسلام است و نمونه بارز آْن هم حضور زنان محجبه در تظاهرات عليه ديکتاتورهاست.


اصلاني با تأييد اينکه حضور عفيفانه زنان انقلاب‌هاي کشورهاي اسلامي را بيشتر شبيه انقلاب اسلامي ايران کرده است، گقت: حضور زنان در انقلاب اسلامي حضوري عفيفانه و با حجاب کامل بوده است که دقيقاً همين حضور را در بين زنان بحرين، مصر و تونس مشاهده مي‌کنيم.


وي با اشاره به اينکه ايران اسلامي در جايگاهي است که مي‌تواند پشتوانه‌اي معنوي براي اين ملت‌ها باشد‌، تصريح کرد: اميدواريم اين کشورها در برابر استکبار جهاني و ديکتاتورها مقاومت کنند و بتوانند همانند انقلاب اسلامي ايران پيروزي شوند و استکبار جهاني را شکست دهند.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912260405


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ