اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/28
تعداد بازدید: 3532
 
حضور زنان محجبه در انقلاب‌هاي منطقه تأثير انقلاب اسلامي ايران است


معاون بسيج خواهران سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: انقلاب‌ها و خيزش‌هايي که در بين مردم مسلمان منطقه رخ داده است، تأييد تأثير خوب انقلاب اسلامي ايران در بين کشورهاي اسلامي منطقه است.


سيده‌ فريبا تدريسي در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» با توجه به نقش و حضور تأثيرگذار زنان در پيروزي انقلاب اسلامي ايران، به اين نتيجه مي‌رسيم که اگر زنان پشتوانه انقلابي باشند صددرصد پيروزي نهايي اين انقلاب‌ها تضمين مي‌شود، گفت: کشورهاي مسلمان منطقه نيز مي‌توانند از حضور پرشور زنان کشورشان در صحنه‌هاي مبارزه و تظاهرات براي پيروزي استفاده کنند.


وي عنوان کرد: اگر به نقشي که اسلام در تعريف جايگاه زنان داشته است از جمله زنان بزرگ دين همانند حضرت زهرا (س) و حضرت زينب (س) توجه داشته باشيم مي‌توانيم احياگر نقش زنان در عرصه‌‌هاي مختلف در جامعه خود و ساير کشورها باشيم همچنين با تأسي جستن به آموزه‌هاي ديني مي‌توانيم در عرصه‌هاي مختلف در باروري اسلامي نقش خوبي را ايفاء کنيم.


معاون بسيج خواهران سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با تأييد اينکه نقش زنان در خيزش‌هاي اسلامي منطقه يادآور تلاش زنان ايراني در پيروزي انقلاب اسلامي است، گفت: با مشاهده انقلاب‌ها و خيزش‌هايي که در بين مردم مسلمان منطقه رخ داده است متوجه مي‌شويم که انقلاب اسلامي ايران خروجي و تأثير خوبي در بين کشورهاي اسلامي منطقه داشته است و اين رخدادهايي که در منطقه به وجود آمده است ما را به ياد اوايل انقلاب اسلامي ايران مي‌اندازد.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912260413


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ