اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/28
تعداد بازدید: 3328
 
زنان در تحولات اسلامي منطقه پا به پاي مردان حرکت مي‌کنند


عضو فراکسيون زنان مجلس گفت: زنان مسلمان در تحولات اسلامي منطقه پا به پاي مردان حرکت مي‌کنند و اميد دارند که جامعه ديگري را با اراده خودشان تحقق ببخشند.


نيره اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به اينکه پيروزي انقلاب اسلامي ايران که در 32 ساله گذشته منحصر به فرد بود، اظهار داشت: در انقلاب اسلامي ايران تمام اقشار جامعه در تظاهرات و راهپيمايي‌ها شرکت کردند و مطالباتشان را که پياده‌ شدن احکام اسلامي بود به رهبري امام خميني (ره) خواستار شدند.


وي با تأکيد بر اينکه انقلاب اسلامي ايران در بين تمام انقلاب‌هاي مختلف که در طول تاريخ به وقوع پيوست از جمله مسلحانه، غير مسلحانه، جمعي و فردي بي‌سابقه بوده است، بيان کرد: در حال حاضر موج بيداري در منطقه و خاورميانه مشاهده مي‌شود؛ ملت‌ها مطالبات و خواسته‌هاي به حق و اسلامي خود را از حاکمان خواستارند و حاضر نيستند همانند ملت ايران در سال 57 ديگر زير سلطه حکام ديکتاتور به سر ببرند.


عضو فراکسيون زنان مجلس ادامه داد: در قيام‌هاي کشورهاي اسلامي منطقه تمام اقشار جامعه از جمله زن و مرد، پير و جوان همانند راهپيمايي و تظاهرات قبل از انقلاب اسلامي ايران به ميدان مبارزه مي‌آيند و خواستار تحقق مطالباتشان هستند که اين انقلاب‌ها در واقع دريچه‌‌اي به روشنايي و صبح اميد است.


وي با بيان اينکه حضور زنان مججبه در قيام‌هاي مردمي منطقه نشان از اسلام‌خواهي و برخواسته از خواسته‌هاي الهي ملت‌ دارد، تصريح کرد: تعهد و مسئوليت زنان مسلماني که پا به پاي مردان حرکت مي‌کنند و اميد دارند که بالأخره جامعه ديگري را با اراده خودشان تحقق ببخشند، تداعي کننده انقلاب اسلامي ايران است.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912270350


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ