اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/28
تعداد بازدید: 3445
 
اشعار پروين اعتصامي موجب رشد ادبيات ارزشي در ميان دختران مي‌شود


رئيس شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان گفت: عرفان و معنويت زلال اشعار پروين اعتصامي و نکات ظريف اخلاقي مورد تأکيد او مانند "لطف حق " و "کودک يتيم "، الهام بخش نويسندگان جوان و باعث شکوفايي ادبيات ارزشي در بين دختران مي‌ شود.


به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از روابط عمومي شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان، کبري خزعلي در‌خصوص 25 اسفند روز بزرگداشت "پروين اعتصامي " اظهار داشت: در تاريخ انقلاب اسلامي ايران، زنان شاعر و دانشمند زيادي حضور داشتند که توانستند الگوي مناسب و کارآمدي از زن مسلمان ايراني را به جهانيان معرفي کنند.


وي در ادامه با بيان اساسنامه جشنواره "پروين اعتصامي " به عنوان يکي از مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي، گفت: با توجه به جايگاه والاي زنان در فرهنگ و ادبيات ايران و لزوم ايجاد زمينه‌هاي مناسب رشد و اعتلاي آنها و تأثير برگزاري جشنواره‌اي با گستره ملي و بين‌المللي در اين عرصه، جشنواره پروين اعتصامي هر دو سال يک بار طبق اين اساسنامه اجرا مي‌شود.


خزعلي ادامه داد: گستره اين جشنواره شامل شعر، ادبيات داستاني، ادبيات نمايشي، ادبيات کودکان و پژوهش‌هاي ادبي است بزرگداشت مقام و شخصيت شاعر نامدار ايران "پروين اعتصامي "، رشد و اعتلاي خلاقيت‌ها و آفرينش‌هاي ادبي زنان، ترويج و تقويت زبان فارسي در خارج از کشور، ايجاد پيوند بين ادبيات ملل به ويژه در حوزه جهان اسلام، ‌معرفي چهره‌هاي شاخص زنان اديب و پژوهنده و تقدير از زنان در عرصه زبان و ادب فارسي از مهمترين اهداف برگزاري اين جشنواره است.


رئيس شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان افزود: عرفان و معنويت زلال اشعار پروين و نکات ظريف اخلاقي مورد تأکيد او مانند "لطف حق " و "کودک يتيم "، الهام بخش نويسندگان جوان و باعث شکوفايي ادبيات ارزشي در بين دختران مي‌‌شود.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912250514


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ