اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/28
تعداد بازدید: 3371
 
ستاره دخت هاي ايراني ارديبهشت 90 معرفي مي شوند


مديرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش گفت: در اجراي طرح ستاره دخت ايراني، دانش آموزان برتر در سطح ملي ارديبهشت ماه سال 90 معرفي مي شوند.


به گزارش خبرگزاري زنان ؛ 'مهري سويزي'  افزود: در طرح 'ايراندخت نمونه' که به 'ستاره دخت ايران' تغيير نام داده است، براي نخستين بار ستارگان علمي و اخلاقي دختران دانش‌‌آموز شناسايي مي شوند.
وي اظهارداشت: طرح ستاره دخت ايران اسلامي با هدف معرفي الگوهاي برتر از ميان دختران دوره متوسطه انتخاب مي شوند.
وي با بيان اينکه اجراي اين طرح، الگوسازي براي دانش آموزان کشور است، گفت: اکنون براي مبارزه با تهاجم فرهنگي و جنگ نرم دشمن بيش از گذشته نيازمند الگوسازي مناسب براي دانش آموزان هستيم.
مشاور وزير آموزش و پرورش کشور افزود: در اين طرح، چهره‌هاي برتر دانش آموزي در سطح منطقه، استان و در نهايت ملي انتخاب مي شوند.
سويزي گفت: اکنون شيوه نامه اجرايي اين طرح به سراسر کشور ابلاغ شده و در سطح مدارس در حال اجراست و پس از انتخاب برگزيدگان اين سطح و نيز مراحل منطقه و استان، در گروه داوري، برترين ها به مرحله ملي راه مي يابند.
وي افزود: شاخص هاي طرح ستاره دخت ايراني در پنج محور علمي، ديني، اخلاقي، اجتماعي و خانواده است.
وي گفت: در بخش علمي، حداقل معدل 17 براي ستاره‌ها ملاک است و دانش‌آموزان با معدل‌هاي زير 17 نمي‌توانند در اين طرح شرکت کنند.
به گفته وي، دارندگان معدل 17 بر اساس امتياز بندي 70 امتياز و معدل 20 از بالاترين رتبه يعني 200 امتياز برخوردار مي‌شوند.
مدير کل امور زنان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: دانش‌آموزاني که اختراع و اکتشاف دارندن 100 امتياز و به دانش‌آموزاني که تاليف داشته باشند، 50 امتياز تعلق مي‌گيرد.
سويزي اضافه کرد: همچنين شرکت و حضور در المپيادها از ديگر ملاک‌هاست که در اين حوزه، 100 امتياز به دانش‌آموزان واجد شرايط تعلق مي‌گيرد و کل رتبه بخش علمي دانش‌آموزان 450 امتياز است.
وي ملاک‌هاي ديني را شامل قرآن، نماز، حجاب و عفاف عنوان کرد و گفت: حافظان قرآن کريم که به تاييد کميته اجرايي برسند، قرائت صحيح نماز و حجاب و عفافي که دانش‌آموز براي پوشش خود با اعتقاد انتخاب کرده باشد، جزو ملاک‌هاي ديني براي انتخاب آنها خواهد بود.
سويزي افزود: درباره معيار اخلاقي نيز دانش‌آموزاني که بالاترين انضباط يعني نمره 20 را داشته باشند، ملاک‌هايي همچون متانت و اشتهار در حسن خلق و رفتار با همکلاسي ها، معلمان و اولياي مدارس در انتخاب آنها موثر خواهد بود.
وي داشتن ارتباطات سازنده، روحيه مسئوليت پذيري و نوع دوستي و وجدان جمعي و عضويت در تشکل‌هاي دانش‌آموزي را از معيارهاي اجتماعي براي انتخاب ستاره دخت ايراني برشمرد.
مدير کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در بخش معيارهاي خانوادگي ميزان رضايتمندي والدين، مهارت‌هاي خانه‌داري و ايثار در خانواده‌ از ملاک‌هاي انتخاب دختران برتر در حوزه خانواده است.
وي خاطرنشان کرد: مرحله ملي طرح ستاره دخت ايران اسلامي ارديبهشت ماه سال 90 برگزار مي شود و دختران اول تا ششم انتخاب مي شوند.


http://www.wafa.ir/ejtemaee/amozesh_parvaresh/5693.html


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ