اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/28
تعداد بازدید: 3567
 
بي توجهي به حجاب يعني حراج ارزشهاي اسلامي

خبرنگار تلويزيون اسپانيا هنگام مصاحبه با رئيس جمهور کشورمان برخلاف قوانين جمهوري اسلامي ايران، در حين انجام مصاحبه روسري خود را انداخت و با بي اعتنايي احمدي نژاد مصاحبه ادامه يافت.

به گزارش « فردا» طبق قوانين جمهوري اسلامي تمامي مهمانان خارجي، توريست ها و تمامي زناني که از کشورهاي ديگر به ايران سفر مي کنند ملزم به رعايت حجاب اسلامي در ايران هستند.

در همين خصوص دو عضو فراکسيون روحانيون مجلس از بي اعتنايي رييس جمهور نسبت به برداشتن حجاب خبرنگار اسپانيايي ابراز تاسف نمودند و آن را نوعي هنجار شکني نسبت به قوانين اسلامي خواندند.

محمد تقي رهبر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با «فردا» با انتقاد از بي تفاوتي رييس جمهور به رفتار خانم خبرنگار اسپانيايي در احترام به حجاب اسلامي گفت: هر مسئول و مقامي اگر در خارج از ايران مصاحبه کند هيچ تعصبي بر حجاب داشتن و يا نداشتن خبرنگار زن وجود ندارد مگر اينکه خود مسئول شرط مصاحبه را حجاب بگذارد بنابرين در کشور ديگري غير از ايران سخت گيري وجود ندارد زيرا در ديپلماسي خودشان عرف چنين است.

وي افزود: اما در ايران هر مسئول و مقامي با هر جايگاه سياسي فرقي ندارد از رييس جمهور گرفته تا نمايندگان مجلس حق ندارد عرف جامعه را بشکند و هنجارشکني کند.

رئيس فراکسيون روحانيون مجلس تصريح کرد: خانم خبرنگاري که وارد ايران مي شود بايد قوانين کشور ما را بپذيرد و حرمت شکني نکند و هيچ مقامي هم حق ندارد که در کشور اسلامي ايران با يک خبرنگار بي حجاب مصاحبه کند و اگر انجام داد بايد مورد بازخواست قرار گيرند اين عمل رييس جمهور يعني بي اعتنايي شخص دوم کشور به مقوله مهم حجاب.

وي يادآور شد: من نمي دانم چطور مي شود مسئولي که به اين امر مهم توجه ندارد خود را اصولگرا مي داند بي توجهي به حجاب و عفاف يعني حراج کردن ارزشهاي اسلامي. متاسفانه برخي از مسئولين ما سابقه خوبي در توجه به امر حجاب و عفاف ندارند.

رهبر با انتقاد از عملکرد مسئولان دولتي در پرداختن به امر حجاب گفت: نبايد بيش از اين نيز توقع داشت وقتي مسئول شناخته شده کشور که از نزديکان رييس جمهور هم مي باشد در کنار يک هنرپيشه مي نشيند و يا در اختتاميه جشنواره فيلم فجر مسئولان فرهنگي بدون توجه به نوع پوشش و حجاب بازيگران با آنها خوش و بش مي کنند نبايد توقع داشت که يک خانم خبر نگار خارجي بدون داشتن حجاب با رييس جمهور مصاحبه نکند.

وي در پايان گفت: متاسفانه اين دولت به امر حجاب هيچ گونه توجه و اعتنايي تاامروز نداشته نکرد ما روحانيون به شدت پيگير اين مسئله هستيم.

يکي ديگر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با «فردا» اظهار داشت: مسئله حجاب يک امر ديني است و از مسلمات اسلام است و از نظر دين اسلام کسي که نسبت به اين موضوع بي توجه باشند مرتد وکافر است.سيد يونس موسوي سرچشمه تاکيد کرد: مصاحبه آقاي احمدي نژاد با خانم خبرنگار بي حجاب در داخل ايران عمل بسيار نادرستي بود و از نظر من کار ايشان اشتباه است. احمدي نژاد بايد به اين خانم خبرنگار تذکر مي داد چون با اين عمل تمامي اعتقادات و اصول اسلامي ما زير سوال رفته است.

وي يادآور شد: جمهوري اسلامي تنها کشور مسلمان در جهان است که حجاب را به طور قانوني در کشور اجرا مي کند و بر طبق همين قوانين هر خانمي که از اتباع کشورهاي ديگر است به ايران بيايد با هر سمت و درجه اي ملزم به رعايت پوشش اسلامي است.

اين نماينده مجلس با ابراز تاسف از عملکرد دولت در بحث حجاب و عفاف گفت: متاسفانه مسئولين به امر حجاب چندان توجهي ندارند و در اين خصوص مقام معظم رهبري و مراجع و علما بارها اظهار نگراني و ناراحتي نموده اند. بدحجابي در کشور نبايد دست آويزي براي غربي ها باشد که مردم ايرن را متهم به عمل نکردن به اسلام بدانند و بر طبق همين اصول رييس جمهور مملکت نيز ملزم است قوانين را رعايت کند.
 
 به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ