اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1400/2/29
تعداد بازدید: 32333
 
حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد در سلسله نشست های مجازی مبنا


حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد در سلسله نشست های مجازی مبنا گفت: کنشگران انقلابی ما در بحث جمعیت باید به فهم مشترکی برسند.
 
در آستانه 30 اردیبهشت روز ملی جمعیت، سلسله نشست های مجازی مبنا با موضوع جمعیت جوان کشور در اندیشه حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای برگزار شد.
 
در این جلسه که به همت دفتر نمایندگی حفظ و نشر آثار حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای در مشهد برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد گفت: در موضوع جمعیت معمولاً از کلید واژه جوانی جمعیت استفاده می شود و باید بگوییم که در حال حاضر جمعیت ما جوان است و مشکلی نیست اما در آینده که با پیری جمعیت مواجه می شویم مشکلات نیز نمایان می شود که از آن جمله می توان به کاهش نیروی کار کشور اشاره کرد.
 
وی در خصوص بعد امنیتی کشور نیز گفت: نیروی جوان بر خلاف افراد پیر جسور هستند و بنیه دفاع از کشور را دارند با جمعیت پیر میزان اقتدار پایین می آید و طبیعتا بعد اقتصاد و بعد امنیتی در جوانی جمعیت خودش را نشان می دهد.
 
رئیس پژوهشکده زن و خانواده تصریح کرد: نتایج کنترل جمعیت ما از اوایل دهه شصت تا نیمه دهه 70 خوب بوده است ولی بعد از آن خیر، که در این خصوص ابتدا باید کنشگران انقلابی ما به فهم مشترکی برسند. باید از مفاهیمی که فرزندآوری نیست اما مسئولیت اجتماعی را ترویج می کند، استفاده کنیم . باید بتوانیم بدنه اجتماعی را مسئولیت پذیر کنیم. ازآینده نگری بگوییم و با تردید ایجاد کردن در فرهنگ دو دو تا چهارتا اقدام کنیم یعنی باید بگوییم که در فرهنگ ما مفهومی به عنوان برکت وجود دارد و باید بدانیم بحران نسل آینده موضوع تنهایی است و در نهایت باید به وعده الهی اعتماد داشته باشیم.
 

صوت کامل این نشست را از اینجا بشنوید
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397