اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1399/12/23
تعداد بازدید: 40501
 
پژوهشکده زن و خانواده برگزار می نماید


دوره مجازی جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی
پژوهشکده زن و خانواده با هدف آشنایی پژوهشگران حوزه زن و خانواده با جریان ها و تحولات مهم این عرصه در سال های پس از انقلاب تاکنون (1397-1357)، به برگزاری دوره مجازی آفلاین با موضوع " جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی"  اقدام می نماید.
پریمی مسئول آموزش پژوهشکده زن و خانواده با اعلام این خبر افزود: یکی از فعالیت های مهمی که جریان های فمینیستی انجام داده اند،  روایت گری انقلاب و جریان زنان بعد از انقلاب و حتی مشروطه  است. این روایت و جریان شناسی چنان است که منجر به بازسازی فمینیستی تاریخ می شود. در نقطه مقابل ما با خلاء روایت گری در بین نیروهای انقلابی و متدین به خصوص در زمینه جریان های زنان و تحولات زنان و خانواده پس از انقلاب اسلامی مواجه هستیم.
مسول آموزش پژوهشکده سپس اظهار داشت: شیوه برگزاری دوره به صورت مجازی(آفلاین) می باشد و به شرکت کنندگان، گواهی معتبر از سوی پژوهشکده زن و خانواده اعطاء خواهد شد.
پریمی در ادامه گفت: مخاطبین دوره، اساتید رشته های مطالعات زنان، حقوق، روان شناسی و تاریخ انقلاب اسلامی، طلاب و دانشجویان رشته مطالعات (اسلامی) زنان و رشته های مرتبط، مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه ، پژوهشگران و فعالان مطالعات زن و خانواده و پژوهشگران حوزه انقلاب اسلامی خواهند بود.
همچنین به اطلاع موسسات، سازمان ها، نهادها و گروه هایی که تمایل به معرفی پرسنل و اعضای خود جهت شرکت در دوره فوق همراه با تخفیف را دارند می رساند ، می توانند از طریق هماهنگی قبلی با بخش آموزش پژوهشکده زن و خانواده  طی تماس با تلفن 02532603357 داخلی 4618 یا 4616اقدام نمایند.

برای ثبت نام روی آیکون زیر کلیک فرمائید.


جهت ثبت نام از کامپیوتر شخصی یا لب تاب استفاده نمائید. ثبت نام با گوشی تلفن همراه ممکن است با خظا مواجه شود.
 


 
 
 

سوالات متداول
  1.   سوال: دوره به صورت مجازی برگزار می شود؟

بله، دوره به صورت مجازی و آفلاین است و از طریق سامانه آموزش مجازی(lms)برگزار می شود.
2- سوال : آزمون ها در چه زمانی برگزار می شوند؟
  آزمون هر درس بعد از اتمام زمان مطالعه به صورت چهارگزینه ای و از طریق سامانه آموزش مجازی برگزار می شود و تا پایان هر ترم (به صورت شبانه روزی) فعال خواهد بود.
3- سوال: آیا مدرکی در پایان دوره به ما اعطا می شود؟
 گواهی پایان دوره از سوی پژوهشکده زن و خانواده صادر می­شود. این گواهی به افرادی اعطا می­شود که حداقل دو-سوم مجموع امتیاز دوره را کسب نمایند.آزمون­ها دارای نمره منفی نخواهد بود.
4- سوال:پیشنهادات مربوط به دوره جریان شناسی زن و خانواده، چگونه به مرکز اعلام شود؟
با تشکر از پیشنهادات ارزنده دانش پژوهان محترم، لطفا نظرات خود را از طریق پیام رسان ایتا به شماره 09011067477، سامانه آموزش مجازی(lms.wrc.ir) و ایمیل (majazi@wrc.ir) به مرکز اطلاع دهید تا بررسی و رسیدگی شوند.
5- سوال:چگونه از طریق پیام رسان ایتا به مرکز پیام ارسال کرده و همچنین پیام های مرکز را دریافت نماییم؟
با ذخیره نمودن شماره پیام رسان آموزش مرکز (09011067477) در تلفن همراه خود می توانید هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهاد نسبت به دوره جریان شناسی زن و خانواده را به مرکز اطلاع دهید، به طور حتم مرکز پاسخگوی دانش پژوهان گرامی می باشد.
6- سوال: لطفا در مورد نحوه برگزاری آزمون توضیح بیشتری دهید.
 مدت آزمون آنلاین 20 دقیقه می باشد.
پس از گوش دادن فایل های صوتی  به سوالات آزمون ها پاسخ داده می شود.
آزمون ها اپن بوک نیست.
7- سوال: اگر جمع نمرات دانش پژوهی کمتر از حد نصاب شد چه تکلیفی دارد؟
گواهی دوره برای کسانی صادر خواهد شد که حدنصاب امتیاز(دو-سوم مجموع امتیاز دوره) را کسب نمایند. در غیر اینصورت صرفا گواهی شرکت در دوره داده می شود.
8- سوال : چگونه به سامانه آموزش مجازی وارد شویم؟
با مطالعه لینک زیر و نصب نرم افزارهای مورد نیاز بر روی سیستم کامپیوتری خود میتوانید وارد سامانه آموزشی مجازی شوید.
http://wrc.ir/tcoss/help_files
لینک سامانه آموزش مجازی:
https://lms.wrc.ir/login/index.php
نام کاربری: کدملی (برای اتباع غیر ایرانی شماره پاسپورت نام کاربری آن ها می باشد).
رمز ورود: شماره موبایل(همان شماره موبایلی که در زمان ثبت نام وارد کرده اید).
9- سوال : چند مرتبه می توان در آزمون دروس شرکت کرد؟
دانش پژوه در کل دو مرتبه می تواند در آزمون یک درس شرکت نماید و نمره بالاتر برای او درنظرگرفته خواهد شد. پیشنهاد مصرانه آموزش مرکز این است که دانش پژوهان محترم به هیچ وجه آزمون ها را به تاخیر نیندازند تا بتوانند طبق زمان بندی ارائه شده دروس را مطالعه نموده و دوره را به اتمام برسانند.
10- سوال : کدام نمره برای دروس منظور خواهد شد؟
بالاترین نمره (از دو آزمون داده شده) منظور خواهد شد.
11- سوال : سوالات آزمون ها چرا متفاوت می باشد؟
از آنجایی که دانش پژوهان محترم برای هر درس امکان دو مرتبه فرصت آزمون دارند، سوالات بصورت تصادفی و در هر آزمون متفاوت از آزمون قبلی طرح می شود. لذا کاملا عادلانه است و ایده های مختلف بررسی شده و تنها راه وسعت دادن به زمان آزمون همین بوده است، در غیر اینصورت برای جلوگیری از پخش سوالات و امنیت آزمون، فقط باید بازه ای مثلا یک ساعته تعیین می شد. حتما این ایده که سامانه بصورت رندمی سوالات را انتخاب کند و چندین ساعت زمان برای پاسخگویی درنظر گرفته شود منطقی تر است.
12- سوال : سوالات آزمون از چه منابعی می باشد؟
سوالات صرفا از فایل های(فیلم و صوت) بارگذاری شده در سامانه آموزش مجازی (پنل شخصی افراد) است.
 
 
13- سوال : اگر در زمان شرکت در آزمون مشکل فنی ایجاد شود، چه باید کرد؟
گرچه احتمال آن ضعیف است؛ ولی ممکن است برخی مشکلات فنی نیز در سامانه رخ بدهد؛ در این صورت حق فردی که با چنین مشکلاتی مواجه شده، محفوظ خواهد بود و برای او تدبیری خواهد شد. لذا صرفا مشکل را در پیام رسان ایتا با ادمین (09011067477) مطرح کنید تا همکاران فنی در ساعات اداری پاسخگو باشند.
14- سوال : در آزمون هنگام انتخاب علامت چهار گزینه ای مشکل دارم؟
دانش پژوهان محترم، بهتر است بر روی گزینه مربوطه(متن گزینه) کلیک نمایند تا گزینه انتخاب شود.
15- سوال : آیا نیازی به عضویت در گروه دوره جریان شناسی زن و خانواده می باشد در حالیکه در کانال گام نخست عضو هستیم؟
گروه گام نخست گروهی است که مسئولین دوره در آن حضور دارند و می توانند پاسخگو مشکلات شما دوستان باشند. همچنین به دلیل تنوع سوالات گروه بسیار مفیدی است و شاید سوالات دیگر دانش پژوهان، سوالات شما هم باشد.
16- سوال : ادمین های آموزش کدام یوزرها می باشند؟
ادمین آموزش با یوزر (amozeshwrc@) و شماره 09011067477
17- سوال : منظور از سامانه آموزشی(پنل شخصی) چیست و آیا همان پورتال مرکز می باشد؟
خیر، سامانه آموزش مجازی ( lms.wrc.ir) سامانه آموزشی جداگانه ای بوده که برای دوره مجازی گام نخست بایستی از طریق نام کاربری و پسورد وارد آن شوید.
18-  سوال : آیا در هر درس بایستی دو مرتبه آزمون بدهیم؟
خیر، در صورت راضی بودن از نمره آزمون اول نیاز به شرکت در آزمون دوم نمی باشد. در کل برای هر آزمون 2 مرتبه فرصت شرکت در آزمون ایجاد شده است که بالاترین نمره کسب شده در نظر گرفته خواهد شد.
19-سوال : چه افرادی می توانند به سامانه آموزشی دسترسی داشته باشند؟
افرادی که ثبت نام آن ها هنوز کامل نشده است قادر به دسترسی به سامانه آموزشی و پنل شخصی خود نمی باشند. بالطبع قادر به شرکت در آزمون نیز نیستند.
فقط کسانی می توانند وارد پنل شخصی خود شوند که ثبت نام آنها انجام شده باشد(فرم ثبت نام را تکمیل و هزینه ثبت نام را نیز پرداخت کرده باشند)
20- سوال : زمان ثبت نام در این دوره آموزشی چه زمانی است؟
زمان ثبت نام تا 20  فروردین ماه 1400 و شروع دوره 2 اردیبهشت ماه 1400 است. جهت راهنمایی بیشتر باشماره آموزش(02532603357 داخلی 4618) و یا شماره مستقیم (02532144618) تماس حاصل فرمایید یا پیام خود را به شماره سروش آموزش (09011067477) ارسال نمایید.
21- سوال : آیا می توان با تماس با شماره پیام رسان مرکز پاسخ سوالات خود را دریافت کرد؟
خیر، این شماره (09011067477)صرفا پیام رسان است و تنها از طریق پیام رسان ایتا پاسخگوی سوالات دانش پژوهان محترم است. برای دریافت سوالات خود به صورت تلفنی با شماره آموزش (02532603357 داخلی 4618) تماس حاصل فرمایید
 ***لازم به ذکر است جای هیچگونه نگرانی نمی باشد و با طرح مشکل خود در خصوصی ادمین(09011067477) در پیام رسان ایتا منتظر پاسخ باشید. البته تقاضا داریم توجه فرمایید که ادمین صرفا در ساعات اداری می تواند پاسخگو باشد و روزانه صدها پرسش مطرح می شود و بهتراست فرصت بدهید تا به پاسخ پرسش شما مبادرت کند. مکررا یادآوری شده نمی توان انتظار داشت فردی درهمه ساعات پاسخگو باشد و تفاوت این گروه با سایر گروه ها در این است که ادمین در ساعات اداری پاسخگوست..


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ