اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1394/4/13
تعداد بازدید: 14684
 
نشست تخصصی بررسی تحولات جنسی در ایران با حضور فعالین عرصه زن و خانواده در واحد تهران این مرکز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، نشستی تخصصی در زمینه تحولات جنسی در ایران با حضور فعالین عرصه زن و خانواده در واحد تهران این مرکز برگزار شد.  در ابتدای این نشست گزارشی رصدی از وضعیت تحولات جنسی در ایران و مستندات مرتبط با چرایی و چگونگی شیوع ناهنجاری­های اخلاقی در کشورمان ارائه گردید. در ادامه حجت الاسلام و المسلمین زیبایی نژاد ریاست مرکز در سخنانی پس از برشمردن شاخصه های انقلاب جنسی، نیاز به تحقیق و تحلیل دقیق و وسیع در این زمینه را محسوس دانستند و  این سوال را مطرح کردند که "آیا ما جامعه مومنین داریم یا خیر؟" اگر مومنین دارای اجتماع بودند و دیدگاه­های دینی را نمایندگی می کردند می بایست با حساسیت نسبت به تحولات اجتماعی مواجهه می کردند.
  ایشان همچنین به طرح این سوالات پرداختند که "خانواده مومن ما چقدر توانسته دغدغه اسلامی خود را به دغدغه ی احزاب مان تبدیل کند؟" و "شیوع فساد در جامعه چه رابطه ای با بی تفاوتی جامعه مومنین دارد؟". ریاست مرکز تحقیقات زن و خانواده در پایان، نیاز جامعه به ایجاد "شبکه اجتماعی مومنین" را خواسته عمومی خواندند و همت همگانی را شرط ایجاد آن معرفی کردند.
 در ادامه سرکار خانم دکتر علاسوند به ایراد سخن پرداختند و توجه بیشتر مسئولین به عدالت اجتماعی در قبال ایثار مردم در حمایت از انقلاب اسلامی را خواستار شدند و عدالت اجتماعی را عاملی مهم جهت حفظ جوانان و علاقه مند کردن آنان به اسلام، کشور و انقلاب دانسته و فرهنگ سازی را فرایندی خواندند که با یک حرکت سطحی و مقطعی به نتیجه نمی‌رسد.
  ایشان بیان داشتند شیوع فساد در جامعه، پس از شکستن حرمت‌ها و حریم‌ها و از بین رفتن ارزش‌های پیش از ازدواج، صورت می گیرد  و ایجاد موسسات متعدد مشاوره تخصصی جنسی و نیز استفاده از مشاوران متدین در مدارس را جهت پیشگیری از این مهم بسیار موثر دانستند.
 عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده بستر سفر‌های خارجی در بین عموم را از علل تحول جنسی خواندند و سفر ارزان داخلی و ایجاد تور‌های مسافرتی اسلامی را از راه‌های مقابله با این مقوله برشمردند. این نشست که سه ساعته به طول انجامید با هم اندیشی و پرسش و پاسخ شرکت کنندگان خاتمه یافت.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ