اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1393/11/5
تعداد بازدید: 7418
 
کتاب «زن در اسلام» با توجه به نیازهای جامعه تألیف شده است


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، در راستای انتخاب کتاب «زن در اسلام 2» به عنوان کتاب شایسته تقدیر شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه، خبرگزاری مهر در مصاحبه‌ای با ایشان منتشر کرد:
 
تنها برگزیده زن شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت:  کتاب زن در اسلام در دو جلد تألیف شده است که جلد اول آن به کلیات و مبانی شناخت و فهم، نظام و حقوق زن در اسلام و جلد دوم این کتاب به یک دوره فقه حقوق زنان در عرصه فردی، اجتماعی و خانوادگی می‌پردازد.
 
این کارشناس مسائل زنان با بیان این‌که توجه به پرسش‌ها و شبهاتی که امروزه در مورد مسائل زنان وجود دارد ضروری است، اضافه کرد: از این رو تصمیم گرفتم که در خصوص حوزه مطالعات زنان کتابی را با شکل و ابعاد جدید در حوزه مباحث زنان تالیف کنم تا بانوان جامعه ما در حوزه مباحث زنان توانمند شوند و سطح آگاهی آن‌ها بالا رود.
 
علاسوند با اشاره به این‌که در کتاب "زن در اسلام" ماهیت بین‌رشته‌ای مطالعات زنان و بحث زنان از جهات مختلف مطرح شده است، گفت: این‌که این کتاب در راستای رسیدن به اهدافش چقدر موفق بوده است باید به قضاوت کلی صاحب‌نظران و کسانی که کتاب را مطالعه می‌کنند توجه کرد. 
 
وی با بیان این‌که کتاب زن در اسلام متن درسی است که برای حوزه‌های علمیه خواهران با رویکرد تطبیقی تألیف شده است، گفت: جایگاه انسانی زن، جایگاه ارزشی زن، تفاوت‌های تکوینی زن و مرد، هویت و نقش‌های جنسیتی، نسبت میان زن و مرد، برابری و فمینیسم، عناوین گفتارهای این اثرند.
 
مؤلف کتاب زن در اسلام تصریح کرد: این کتاب به جوانان و بخصوص بانوان کمک می‌کند تا با توجه به نیازهای موجود در جامعه و ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی پژوهش‌های خود را دنبال کنند.
 
علاسوند افزود: پاسخ به شبهات، تولید روش علمی در برخی مباحث و بازخوانی جایگاه علمی برخی گزاره‌ها در حوزه مطالعات زنان، بررسی تطیبقی موضوعات زنانه با تأکید بر تبیین روزآمد فکر دینی، تبیین نظام حقوقی اسلام در‌باره زن و... در سه عرصه حیات فردی، خانوادگی و اجتماعی محورهای کلان کتاب را تشکیل می‌دهند.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ