اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1391/12/16
تعداد بازدید: 5981
 
«تفکيک فضاهاي آموزشي» در حوراء بررسي شد.


به گزارش روابط عمومي دفتر مطالعات و تحقيقات زنان؛ شماره چهل وسوم نشريه حوراء با موضوع« درباره تفکيک فضاهاي آموزشي» منتشرشد.
شماره چهل و سوم؛ موضوع تفکيک را از دو زاويه مديريتي و کارشناسي بررسي کرده و از زاوية کارشناسي با رويکردي مسئله‌شناسانه به بحث از اين موضوع مي‌پردازد. بخش نگاه ويژه به تبيين نگاه مديريتي به اين مسئله پرداخته و سؤالاتي از اين دست را طرح مي‌کند: صرف نظر از درستي يا نادرستي مصوبات قانوني کشور در موضوع تفکيک فضاهاي تحصيلي، آيا مديران ذي‌ربط و نمايندگان مجلس موضع يکدست و درستي نسبت به اجرايي شدن اين مصوبه داشته اند؟ آيا از ظرفيت‌هاي مديريتي و قانوني خود براي تحقق مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي به درستي استفاده کرده‌اند؟
مصاحبه با حجت‌الاسلام حسين بستان، عضو هيئت علمي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، پيرامون «سنجش سيستم آموزشي‌ با هدف و ارزش‌هاي خود» و دکتر سعيد معيدفر با عنوان «تفکيک جنسيتي در دانشگاه‌ها» بخش گفتگوي اين شماره را به خود اختصاص داده است.
در اين شماره گزارشي از کتاب «مسئله حجاب در جمهوري اسلامي»؛ هم‌انديشي علمي «اقتصاد و جنسيت»؛ نشست علمي « الهيات جنسيتي» و همايش«تداخل اشتغال و تربيت در هامبورگ آلمان» تهيه شده و همچنين کتب «مسئله حجاب در جمهوري اسلامي»و «مسئله حجاب در غرب» معرفي و در بخش واژه‌نامه به تبيين «آموزش تک جنسيتي» پرداخته شده است.
«آموزش و جنسيت در کشورهاي اروپايي» نوشته معصومه جيريايي شراهي و ترجمه «نظريه گفتمان به مثابه نظريه‌هاي جنسيت» از مقالات منتشر شده در اين شماره‌اند.
علاقمندان جهت دسترسي به اين نشريه مي‌توانند به سايت دفتر مطالعات وتحقيقات زنان www. wrc.ir مراجعه کنند.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ