اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1391/11/2
تعداد بازدید: 8294
 
ارائه کتاب آموزش فقه ویژه بانوان


احمد شایانفر، مدیر اجرایی مرکز نشر هاجر گفت: مولف این کتاب با استفاده از تجارب گذشته و با بهره‌مندی از ارزیابی‌های صورت گرفته از وضیعت تدریس احکام در مدارس علمیه این کتاب را برای دوره عمومی تحصیلی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران و به صورت کاربردی تالیف کرده است.
وی افزود: کتاب آموزش فقه در ۱۱۰ جلسه درسی و با رعایت استانداردهای آموزشی و با ارائه دسته‌بندی‌های جدید، مطالب را به نحو بهتری آموزش می‌دهد، بعنوان مثال در انتهای هر درس پرسش‌هایی را مطرح کرده و تلاش می‌کند با به‌کار گیری فراوان مثال‌های کاربردی و مورد نیاز خواهران یادگیری آنان را تسهیل کند.
 
شایانفر افزود: این کتاب نظر اصلی و مشهور علما را مطرح نموده و با استفاده از جداول متعدد اختلاف فتاوا را آورده است تا تعدد فتاوا یادگیری را مشکل نکند.
وی افزود: جلد اول این کتاب در ۳۳۸ صفحه و شامل موضوعاتی مانند: تعریف و تاریخ فقه، شناخت احکام، عمل به احکام، تقلید، احتیاط، اجرای احکام دینی، مقدمات نماز ، وضو و انواع غسل‌ها، مکان نماز، قبله و دیگر مسائل مقدماتی احکام بانوان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه خواهران مدیر اجرایی مرکز نشر هاجر تعداد صفحات جلد دوم این کتاب را نیز ۲۹۱ صفحه دانست و مباحث مطرح شده در آن را شامل زکات، خمس ، حج ، امر به معروف ، جهاد، خرید و فروش ، انواع معاملات و قراردادها ، حجاب ، نکاح ، محرم و نامحرم ، حقوق همسر، آداب زندگی و دیگر مسائل مورد نیاز بانوان ذکر کرد.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ