اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1391/10/13
تعداد بازدید: 7021
 
برگزاري همايش بين المللي فلسفه حقوق زن در اسلام


محمد امین بنایی در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: اولین همایش بین المللی فلسفه حقوق زن در اسلام در قم در اسفند ماه برگزار می شود.وی با اشاره به آغاز مهلت ارسال فراخوان به همایش افزود: مهلت ارسال مقالات به همایش تا 30 دی ماه است.
دبیر اجرایی همایش بین المللی فلسفه حقوق زن اسلام با اشاره به اینکه مقالات در پنج محور ارسال می شود افزود: محور اول مبانی و تفاوت های حقوق مالی زن مانند دیه، ارث، مهریه، نفقه و غیره است.
وی ادامه داد: محور دوم شامل مبانی تفاوت های حقوق معنوی زن مانند تعدد زوجات، اشتغال، سکونت، حضانت و غیره و محور سوم شامل مبانی تفاوت های حقوق کیفری زن مانند قتل در فراش، تفاوت میان پدر و مادر درقصاص و سرقت و قتل، امکان قصاص مرد در برابر زن، سقط جنین و غیره می شود.
بنایی اضافه کرد: محور چهارم شامل مبانی و تفاوت های حقوق سیاسی زن، حق انتخاب شدن در مناصبی مانند ریاست جمهوری، خبرگان، تصدی مناصب قضایی و مدیریتی کلان و غیره و محور پنجم شامل بررسی فقهی اسناد بین المللی حقوق زن مانند کنواسیون منع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان، اعلامیه جهانی حقوق بشر و اعلامیه حقوق بشر اسلامی و غیره می شود.
وی بیان کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود با از طریق پست الکترونیکی info@womenlaw.irn ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.womenlaw.ir مراجعه کنند.
دبیر اجرایی همایش بین المللی فلسفه حقوق زن اسلام گفت: در اجرای این همایش موسسه دارالحکمه مونترال کانادا و شبکه زنان اندیشمند جهان اسلام نیز مشارکت می کنند.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ