اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1390/11/16
تعداد بازدید: 4756
 
کتاب «صدف عفاف » منتشرشد.کتاب "صدف عفاف" به قلم اعظم وفايي براي نخستين بار به همت پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي به چاپ رسيده است.


به گزارش خبرگزاري مهر، اثربخشي ظاهر و باطن بر يکديگر از ويژگي هاي عمومي انسان است، معمولاً بين حجاب و پوشش ظاهري با عفت و بازداري باطني، تأثير و تأثر متقابلي وجود دارد؛ بدين ترتيب که، هرچه حجاب و پوشش ظاهري مناسب تر، تقويت و پرورش روحيه دروني عفت، نيز بيشتر؛ وبالعکس. به عبارت ديگر درون پاک، بيروني پاک مي پروراند و هرگز قلب پاک موجب بارور شدن ميوه ناپاک نخواهد شد.
کتاب صدف عفاف به قلم اعظم وفايي در 199 صفحه، 2500 نسخه و با بهاي 3500 تومان براي نخستين بار به چاپ رسيده است و تلاش نموده است با تکيه بر منشور هميشه جاويد زندگاني بشر(قرآن کريم) پس از تبيين مفاهيم کلي، به جلوه هاي عفاف ورزي در بسترهايي چون مال، قلب، نگاه، رفتار، گفتار، پوشش و روابط جنسي بپردازد و خواننده را با محورهايي چون عوامل شکل گيري عفت در انسان، آثار و پيامدهاي عفت گرايي، راهکارهاي ترويج عفت و الگوهاي قرآني در اين زمينه همراه سازد.


 


http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1525722
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ