اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/21
تعداد بازدید: 3697
 
برگزاري همايش بين المللي خانواده؛سنت ها و مدرنيسم در گرجستان


همايش بين المللي "خانواده ؛ سنت ها و مدرنيسم" با هدف تلاش براي حفظ سنت هاي ملي جوامع بشري و انسان دوستي در محل سالن همايش هاي هتل راديسون تفليس روز دوشنبه 17 اسفند ماه برگزارشد.


به گزارش اداره کل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،اين همايش با حضور انديشمندان ، شخصيت هاي علمي ، فرهنگي ، مقامات سياسي ، سفراي مقيم ، همچنين مجيد صابر سفير و احسان خزاعي رايزن فرهنگي سفارت کشورمان با سخنراني خانم پروفسور گيولي آلاسانيا رييس موسسه گفتگوي اوراسيا در گرجستان افتتاح شد.


سفير جمهوري اسلامي ايران در تفليس در سخنراني خود در اين همايش ، ضمن تقدير از برگزارکنندگان اين همايش علمي ، با طرح موضوع سنت و مدرنيسم و مقايسه اين دو پديده ، آنان را به عنوان يکي از مباحث مهم و جدي در زندگي بشر دانست و گفت : سنت و مدرنيته در طول تاريخ همواره با يکديگر در نبرد بوده و در بسياري از موارد باعث تخريب فرهنگ جوامع سنتي شده است ، در حالي که اگر اين دو به درستي تعريف شوند باعث پيشرفت بشريت خواهند شد.


وي راه برون رفت از اين چالش را روي آوردن جوامع به مباني اعتقادي و صحيح ديني دانست.


در اين همايش يک روزه سخنرانان از کشورهاي مختلف گرجستان ، ايران ، ترکيه ، اکراين ، روماني و لهستان حضور داشته و در مورد موضوعاتي از قبيل ؛ زن به عنوان الگوي رفتاري خانواده ، جايگاه زن از ديدگاه اسلام و قرآن ، ‌نقش زن در جامعه امروزي ، سنت و فرهنگ خانواده ، تاثيرپذيري خانواده از تحولات اجتماعي ، گراميداشت مقام زن و مادر ، ديدگاه و روايات مسيحيت نسبت به زن و...... به ارائه نظرات و ديدگاههاي خود پرداختند. 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ