اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/18
تعداد بازدید: 4954
 
«فرهنگ‌نامه واژگان مطالعات زنان، خانواده و جنسيت» در راه است


شيوا شکاري از انتشار «فرهنگ‌نامه واژگان مطالعات زنان، خانواده و جنسيت» تا زمان آغاز بيست‌ و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران خبر داد و گفت: اين کتاب نخستين اثري است که در حوزه واژگان مطالعات زنان به نگارش درآمده است و به عنوان اثري مهم و ميان رشته‌اي کاربرد دارد.\
مدير انتشارات جامعه‌شناسان در گفت‌وگو با خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، گفت: اين اثر در ادامه کتاب واژگان علوم اجتماعي به نگارش درآمد تا کاستي‌ها منابع در رشته مطالعات زنان را به حداقل برساند، زيرا اين رشته در ايران نوپاست و کتاب‌هاي تاليفي و ترجمه آن کم‌شمارند.


وي افزود: اين کتاب مي‌تواند به مترجمان و مولفان اين حوزه کمک بسياري کند تا با استفاده از اين منبع، به ترجمه کتاب‌هاي ارزشمند  روي بياورند.


شکاري در ادامه افزود: کتاب «فرهنگ‌نامه واژگان مطالعات زنان، خانواده و جنسيت» نخستين کتاب جامع واژگان در زمينه مسائل زنان، خانواده و جنسيت به حساب مي‌آيد که به صورت دو سويه انگليسي به فارسي و فارسي به انگليسي تاليف شده است.


شکاري تصريح کرد: اين اثر مي تواند خلاءهاي موجود علمي در حوزه زنان را پاسخگو باشد، زيرا آن را بر اساس نيازسنجي و کاستي‌ها موجود در جامعه گردآوري کرده‌ايم.


مولف اثر با اشاره به ويژگي‌هاي اين فرهنگ‌نامه خاطرنشان کرد: ويژگي‌ مهم کتاب «فرهنگ‌نامه واژگان مطالعات زنان، خانواده و جنسيت» جمع آوري واژگان از حوزه‌هاي مختلف نظير روانشناسي زنان، جنسيت، توسعه، حقوق زنان، زنان در پست‌هاي سياسي، مديريت، پزشکي، روانپزشکي و ادبيات،‌ عرفان و دين و... در ارتباط با زنان است که مي‌تواند به عنوان منبعي ميان رشته‌اي کاربرد داشته باشد.


وي افزود: بعد از پايان اين کار دانشنامه زنان را در دستور کار قرار داده‌ايم که با همکاري يک تيم تحقيقي گردآوري و چاپ خواهد شد.


شکاري در پايان گفت: کتاب «فرهنگ‌نامه واژگان مطالعات زنان، خانواده و جنسيت» در 600 صفحه تاليف شده است و تا زمان برگزاري بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي کتاب در ارديبهشت سال آينده منتشر و روانه بازار نشر خواهد شد.
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ