اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1389/12/16
تعداد بازدید: 4401
 
معرفي کتاب:کتاب «شاهد تن( خشونت بنيادين عليه زنان جنوب آسيايي ساکن در ايالات متحده)»


مدير انتشارات جامعه‌شناسان از انتشار کتاب «شاهد تن( خشونت بنيادين عليه زنان جنوب آسيايي ساکن در ايالات متحده)» خبر داد و گفت: اين کتاب ويژه زناني است که به همراه همسران خود به ايالات متحده مهاجرت مي‌کنند و به دليل عدم حمايت قانوني از سوي آنها مورد خشونت قرار مي‌گيرند._
شيوا شکاري در گفت‌وگو با خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، درباره محتواي اين کتاب، اظهار کرد: کتاب «شاهد تن» اثر «شاميتا داس گوپتا» است که توسط بنفشه جوادي به زبان فارسي برگردانده شد.


مدير انتشارات جامعه‌شناسان گفت: خشونت خانگي يکي از موضوعات شايع در خانواده‌هاي مهاجر ايالات متحده آمريکاست که بيشترين اين خشونت‌ها توسط همسران آنها بر عليه زنان اعمال مي‌شود.


وي ادامه داد: زناني که به کشور‌هاي ديگر مهاجرت مي‌کنند به دليل نداشتن ويزاي مستقل و مسلط نبودن به زبان کشور مهاجر، خود را وابسته به مردان مي‌بينند به دليل نبود اهرم‌هاي حمايتي و حقوقي مورد آزار و اذيت قرار مي‌گيرند.


شکاري افزود: اين کتاب با هدف آگاهي زنان نسبت به پديده‌‌هاي مهاجرت تاليف شده است، زيرا بيشتر اين افراد به اميد دست يافتن به رفاه بيشتر به ايالات متحده مهاجرت مي‌کنند، در حالي که زندگي در اين کشور‌ها سرشار از مشکلات و مسايلي است که اصلي‌ترين معضل آن در ميان خانواده و از سوي شوهر آنها اتفاق مي‌افتد. اغلب اين زنان ساکن کشور‌هاي در حال توسعه مانند هند، پاکستان، نپال، فيليپين و... هستند.


شيوا شکاري ادامه داد: اين اثر در چهار فصل گردآوري شده است. فصل نخست آن تاثير خشونت خانگي در ميان مهاجرين آسيايي و فصل دوم مسايل در حال ظهور در عرصه فعاليت‌هاي ضد خشونت خانگي را عنوان مي‌کند. فصل بعدي قانون و زنان آزار ديده جنوب آسيايي را تشريح مي‌کند. کنش‌گرايي و فعاليت خشونت خانوادگي موضوع فصل پاياني اين کتاب است.


شکاري جامعه مخاطب اين اثر را پژوهشگران حوزه اجتماعي عنوان کرد و گفت: خشونت عليه زنان، پديده‌اي است که کمتر بر روي آن تحقيق و تاليف صورت گرفته، اين کتاب منبع خوبي براي پژوهشگران مسايل اجتماعي و حوزه مطالعات زنان به شمار مي‌آيد.


شکاري در پايان گفت: چاپ نخست کتاب «شاهد تن» اثر در شمارگان 1000 نسخه، 375 صفحه‌ و بهاي 90000 ريال در سال 90 روانه بازار نشر مي‌شود.


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ