اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1388/12/27
تعداد بازدید: 4805
 
همايش بين‌المللي«زن مسلمان در دنياي معاصر» در قم برگزار شد


حجت‌الاسلام والمسلمين احمد بي نياز، رئيس موسسه آموزش عالي بنت‌الهدي وابسته به جامعة‌المصطفي(ص) العالميه در اين مراسم طي سخناني با بيان اينکه 400 نفر از بانوان از حوزه هاي علميه سراسر کشور در اين همايش حضوردارند گفت: تاکنون حدود دو هزار و 500 نفر از بانوان طلبه غير ايراني از موسسه بنت الهدي فارغ التحصيل شده اند.


وي با اشاره به اينکه در حال حاضر نيز هزار و 28 طلبه غير ايراني از 67 کشور جهان در اين موسسه مشغول تحصيل هستند اظهارکرد: در اين مدرسه 22 رشته در موضوع علوم اسلامي به زبان هاي فارسي و عربي در مقاطع کارداني، کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري تدريس مي شود.


رئيس موسسه آموزش عالي بنت الهدي برگزاري همايش هاي مختلف را از برکات تاسيس موسسه بنت الهدي دانست و عنوان کرد: در حال حاضر 150 حافظ قرآن کريم در اين مدرسه مشغول به تحصيل هستند و همچنين 17 انجمن در اين موسسه شکل گرفته و فعاليت مي کند.


بي نياز با اشاره به کتابخانه 30 هزار جلدي اين موسسه گفت: اين همايش ابتدا به صورت محدود در موسسه برگزار مي شده است اما از سال 85 به صورت سراسري شده و با مشارکت حوزه هاي علميه سراسر کشور برگزار مي شود.


وي زمينه سازي براي مشارکت علمي و پژوهشي طلاب و اساتيد زن، پاسخگويي به نياز علمي و شبهات مطرح شده در جوامع درباره زنان ، تقويت روحيه پژوهشگري بين طلاب و اساتيد زن و زمينه سازي براي توليد علم و انديشه را از جمله اهداف برپايي اين همايش برشمرد.


رئيس موسسه آموزش عالي بنت الهدي در دامه با اشاره به برگزاري همايش هاي اين موسسه طي سال اي گذشته گفت: برگزاري همايش پيامبر اعظم با حدود 100 مقاله در سال 85، همايش انسجام اسلامي و وحدت اسلامي با 140 مقاله در سال 86 و همايش تمدن اسلامي با 186 مقاله در سال87 از جمله همايش هاي برگزارشده است.


وي با اشاره به برگزاري همايش زن مسلمان در دنياي معاصر اظهارکرد: موضوع اين همايش يکي از موضوعات روز و مورد نياز جامعه بانوان و جامعه جهاني است که برگزاري اين همايش در سال جاري در بخش مقالات با 602 مقاله رشد کمي و کيفي چشمگيري را داشته است.


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ