اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1388/12/25
تعداد بازدید: 4822
 
همايش خانواده و نقش زن و خانواده در اسلام در آفريقاي جنوبي برگزار شد

همايش يک روزه خانواده و نقش زن در خانواده در نگاه اسلام روز شنبه به مناسبت روز جهاني زن و در راستاي برنامه‌هاي فرهنگي رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران با کمک انجمن‌هاي اسلامي زنان پرتوريا برگزار شد.
به گزارش ايرنا، در اين سمينار سخنراناني از دانشگاه‌هاي مختلف آفريقاي جنوبي و نيز خانم سيده سوسن مرندي از دانشگاه الزهراي تهران پيرامون موضوع همايش به ايراد سخن پرداختند.
حافظ ابوبکر حقوقدان برجسته از دربان، نجمه عيسي روانشاس و پژوهشگر از کيپ تاون، وحيده کبلا مدير برنامه ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش آفريقاي جنوبي، سيخ نور محمد امام جمعه و جماعت مرکز اسلامي سوتو، خانم قريشي پژوهشگر خوزه زنان از استان خاتنگ و نيز اصغر ابراهيمي اصل سفير جمهوري اسلامي ايران در پرتوريا از جمله سخنرانان اين همايش بودند.
در اين مراسم همچنين يادي از پرفسور فاطمه مير مبارز مسلمان همرزم نلسون ماندلا در دوره آپارتايد و صاحب ‪ ۵۰‬تاليف که جمعه شب دارفاني را وداع گفت، شد و حضار در خاتمه به ياد اين مبارز سوره فاتحه خواندند.
يادآوري مي‌شود، برگزاري نمايشگاهي از عکس و پوسترهاي پيرامون نقش زن در تمامي عرصه‌هاي اجتماعي در حاشيه اين همايش برگزار شد که مورد استقبال بازديدکنندگان قرار گرفت.
اين همايش که توسط راديو اسلام استان مرکزي خاتنگ در سراسر کشور پخش مسقيم مي‌شد، عصر شنبه با جلسه طولاني پرسش و پاسخ پايان يافت.
رايزن فرهنگي ايران در پرتوريا و متولي برگزاري اين همايش در گفت وگو با ايرنا، شرکت زنان تحصيل کرده و فرهيخته حتي از اديان ديگر در مراسم امروز را از ويژگي بارز و کيفي اين همايش خواند.
محمد حسين احمدي در اين خصوص افزود: نکته قابل توجه درباره اين زنان تحصيل کرده، جستجوگري آنها در زمينه شناخت مکتب تشيع و نقش زنان در اين مکتب بود که به ويژه سعي کردند پاسخ‌هاي به سوالات خاص خود را در جلسه پاسخ به سوالات از ميهمانان ايراني جويا شوند و در پايان از وي بخواهند در نشست اختصاصي ديگر با آنها شرکت کند.
وي در پايان اظهار داشت: برگزاري بخش طولاني پرسش و پاسخ و طرح سوالات جديد از ديگر ويژگي‌هاي اين همايش بود که در واقع پاسخ‌هاي عالمانه سخنرانان، آنرا به يک کارگاه آموزشي بدل کرده بود.به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ