اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1387/12/17
تعداد بازدید: 3514
 
تربيت جنسي از منظر قرآن و حديث


کتاب «تربييت جنسي؛ مباني، اصول و روش‌ها از منظر قرآن و حديث» با تحقيق در آيات و روايات، اهداف، مباني، اصول و روش‌هاي تربيت جنسي مبتني بر آن مباني و اصول، استخراج و تبيين شده است.


در اين کتاب معيارهاي رفتارهاي به هنجار جنسي و تمايز آن از رفتارهاي ناهنجار و نمونه‌هاي فراواني از اين گونه رفتارها مورد بررسي قرار مي‌گيرد.


اين کتاب در سه بخش کلي تدوين شده است که بخش اول مباني تربيت جنسي نام دارد و در اين بخش مفاهيم و کليات، اهداف تربيت جنسي، مباني و اصول تربيت جنسي را مي‌خوانيد.


بخش دوم با نام شيوه‌هاي آموزش و تربيت جنسي به موضوعات شيوه‌هاي تربيت جنسي پيش از ازدواج، تربيت جنسي در دوره ازدواج و پس از آن مي‌پردازد. بخش سوم رفتارهاي ناهنجار جنسي نام دارد که در اين بخش رفتار ناهنجار، عوامل ناهنجاري‌هاي جنسي و راه‌هاي پيشگيري و درمان ناهنجاري‌هاي جنسي مورد بررسي قرار مي‌گيرد.


کتاب «تربييت جنسي؛ مباني، اصول و روش‌ها از منظر قرآن و حديث»، تأليف حجت‌الاسلام «علي نقي فقيهي» در شمارگان هزار نسخه، 456 صفحه جلد سخت و بهاي 5000 تومان توسط سازمان چاپ و نشر دارالحديث چاپ و روانه بازار نشر شد.


 
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ