اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1387/12/13
تعداد بازدید: 3751
 
مراکز خانه سلامت دختران


با توجه به تصويب نامه هيات دولت در خصوص حمايت از زنان و دختران آسيب ديده اجتماعي و در معرض آسيب اجتماعي، مسئوليت رسيدگي به مسايل و مشکلات زندگي زنان و دختران آسيب پذير و آسيب ديده اجتماعي به سازمان بهزيستي کشور واگذا شده است.


از اين رو دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي بر آن شده است که به منظور قادر سازي و حمايت از دختران نيازمند، حمايتهاي اجتماعي را در مدت زماني خاص جهت ايجاد شرايط استقلال و خودکفائي فردي و اجتماعي آنان با ايجاد خانه‌هاي سلامت فراهم سازد.


خانه سلامت:


خانه سلامت به مراکزي اطلاق مي شود که طبق وظايف قانوني محوله، دختران در معرض آسيب اجتماعي و فاقد حمايت هاي خانوادگي و اجتماعي را تحت پوشش قرار داده و از طريق ارايه خدمات، زمينه‌هاي کسب استقلال اقتصادي و اجتماعي آنان را فراهم آورده و در تامين حداقل نيازهاي اقتصادي و جلوگيري از ابتلا به آسيب‌هاي اجتماعي ياري مي‌نمايد.


اهداف:


1-حمايت و نگهداري از دختران نيازمند حمايتهاي اجتماعي که مشکلات اخلاقي نداشته و نيازمند خدمات بازپروري نيستند
2-فراهم نمودن زمينه‌هاي تحصيل، اشتغال و استقلال اين افراد
3-شناخت استعدادها و توانمنديهاي دختران و هدايت آنها به سوي استفاده از توانمنديها
4-جلوگيري ابتلا دختران به آسيب هاي اجتماعي


نيروهاي تخصصي:


مسئول مرکز
مددکار اجتماعي
روانشناس
کارشناس تربيتي


ارائه خدمات:


دختراني که نياز به حمايت دارند ابتدا از طريق تيم تخصصي مرکز مداخله در بحران (فردي، خانوادگي و اجتماعي) ارزيابي شده و در صورت داشتن شرايط لازم به خانه‌هاي سلامت فرستاده مي‌شوند.


مدت زمان حمايت از اين دختران حداکثر 6 ماه مي‌باشد که ظرف اين مدت کليه تلاش ها در جهت فراهم آوردن امکانات بازگشت به خانواده و يا بستگان و يا ساير روشهاي ترخيص، به منظور کوتاه نمودن زمان زندگي در مرکز، صورت مي‌پذيرد.
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ